top of page

Rozdaliśmy Staż w 🇯🇵Japonii 🥳To dzieje się na serio! Weronika Roczniewska, tegoroczna maturzystka w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni i Iza Niewdzięczna, absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, wygrały tygodniowy staż w Japonii. Konkurs Hotelmania i Meeting15 - #jedziemydojaponii, został rozstrzygnięty 17.12.2021 w Hilton Garden Inn Krakow Airport.


Ten projekt zaczął się przy lotnisku, potem przy lotnisku celebrowaliśmy finał #jedziemydojaponii, a już niedługo dla wyjątkowej dwójki, na lotnisku rozpocznie się podróż pełna możliwości.

Pierwszy live nadaliśmy z Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Zapoczątkowaliśmy w ten sposób pierwszą edycję blisko rocznych zmagań z serii Hotelmania WorldTour. Potem stopniowo odkrywaliśmy kartę po karcie, aż wyciągnęliśmy asa z rękawa – propozycję Pawła Jabłońskiego, CEO Meeting15 S.A. zaproszenia najlepszej dwójki uczestników na staż w siedzibie japońskiej spółki Meeting15 – Tokio. To oczywiście nie koniec. W każdym kolejnym roku będziemy nagradzać najbardziej zaangażowanych, w świadome i konsekwentne budowanie swojej profesjonalnej marki uczniów szkół technicznych z branży HORECA / TRAVEL / MICE. Będą się zmieniać tylko destynacje ;)

– mówi Miłosz Stanisławski, Pan HOTelarz, założyciel marki Hotelmania.


Uczestnicy mieli do wykonania łącznie 19 zadań, których celem było przede wszystkim pokazanie ich największych wewnętrznych wartości – otwartości, odwagi, kreatywności, umiejętności nawiązywania nowych angażujących relacji, gotowości do wykonania o jeden krok więcej. Niektórzy uczestnicy sami odkrywali w sobie te wartości, angażując się w kolejne kroki zbliżające ich do finału. W tym roku zaczęła się kształtować nowa osobowość Hotelarza.

Do gry można było dołączyć w każdym momencie. Jednak najbardziej „opłacalne” było skorzystanie z możliwości zaproszenia Hotelmanii na spotkanie do swojej szkoły i na podstawie zadania domowego po tym spotkaniu, napisanie własnej historii przyszłego sukcesu - #storychallenge. Zwycięstwo w pierwszym kroku, dawało pierwszym uczestnikom nie tylko bardzo ważne punkty. Pozwoliło im również na odbycie mikro-staży ufundowanych przez hotele współpracujące z Hotelmanią:


  • Hotel Arłamów

  • Hotel Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka

  • H15 Boutique Hotel

  • Nosalowy Park Hotel & Spa

  • HAVET Hotel Resort & Spa Dźwirzyno

  • Zamek Topacz

  • Hilton Garden Inn Krakow Airport

  • Airport Hotel Okęcie

  • Merci Boutique Hotel


Nagrania z pierwszymi bohaterkami staży będzie można zobaczyć już w styczniu na kanale https://www.youtube.com/c/TeamHotelmaniaZ niektórymi uczestnikami i ich bliskimi widzieliśmy się pierwszy raz na żywo, pomimo tego, że przez ostatnie 197 dni byliśmy niemal w ciągłym kontakcie. Nasze serca rozpuściło ICH zaangażowanie w każde z 19 zadań, jakie mieli do wykonania oraz wiara i determinacja, że to co robią wniesie konkretną wartość w ich życie oraz życie innych młodych ludzi. I zupełnie serio, wielu "nas" starych hotelarskich dziadków mogłoby się uczyć jak PIĘKNIE przeżyć najbliższe kilkadziesiąt lat, właśnie od naszych 10 FINALISTÓW. Każda z tych osób wygrała, więcej niż dziś może sobie wyobrazić. To po prostu zacznie do nich wracać, a oni przypomną sobie momenty, które wywołają ten "efekt motyla".

– mówi Joanna Stanisławska, Zastępca Dyrektora Mercure Warszawa Grand, Pani HOTelarz – współzałożycielka Hotelmania.


Dzięki fundatorowi nagrody głównej – Meeting15, w trakcie wyjazdu laureatki poznają różne rodzaje hoteli, od ekonomicznych po luksusowe, od hoteli kapsułowych po tradycyjne japońskie gospody „ryokan”. Dzięki doskonałej znajomości rynku podróży i spotkań biznesowych japońskiego Zespołu Meeting15 laureatki spotkają się z przedstawicielami hoteli, pracownikami firmy oraz współpracującymi z nimi twórcami branży technologicznej i eventowej w Japonii. Dziewczynom z pewnością nie zabraknie rozrywki w Tokyo DisneySea, jazdy szybkim pociągiem i możliwości poznania oraz relacjonowania na żywo najciekawszych i najpiękniejszych miejsc. Szczególnie podkreślić warto piękno miejsc, ponieważ siedmiodniowy wyjazd został zaplanowany w terminie od 25 marca 2022, czyli dokładnie w czasie kwitnienia japońskiej Sakury.


Weronika i Iza będą korespondentkami z Japonii, a ich misją będzie zwrócenie uwagi na możliwości jakie daje szeroko rozumiana branża business travel wszystkim ich rówieśnikom oraz nastolatkom stojącym właśnie przed wyborem swojej profesjonalnej ścieżki. W ich przygodzie będzie im towarzyszył zespół redakcyjny pozostałych finalistów, współpracujących z nimi w Polsce, po to by w drugiej edycji Hotelmania WorldTour #jedziemydo… wzięło udział nie 1440 a minimum 14 tysięcy uczniów.


W podróży do Japonii, zwyciężczyniom będą towarzyszyły Paulina Wasik i Yana Korzh z #TeamHotelmania. Sukces #jedziemydojaponi jest przede wszystkim ich wysiłkiem. Yana i Paula będą partnerkami wspierającymi Weronikę i Izę w ich pierwszej podróży biznesowej „na drugi koniec świata”. Ich nagroda, nie jest związana z konkursem, a koszty ich uczestnictwa w podróży w całości pokrywa Hotelmania z własnych środków, ze wsparciem innych dobrych ludzi.


TOP10 - HOTELMANIA WORLDTOUR #JEDZIEMYDOJAPONII 2021

10. Karolina Hryceńko;

9. Kinga Warlikowska;

8. Katarzyna Nieroda;

7. Sandra Bartosik;

Od miejsca 6 propozycja współpracy z Hotelmania:

6. Iryna Makarevych: propozycja współpracy + wyróżnienie język;

5. Emilia Galas: propozycja współpracy + wyróżnienie design + kwalifikacja WorldSkills Poland - liderzy branż 2022;

4. Barbara Warzocha: propozycja współpracy + wyróżnienie język + wyróżnienie event + kwalifikacja WorldSkills Poland - liderzy branż 2022;

3. Szymon Woźniczka: propozycja współpracy + wyróżnienie Chef + wyróżnienie event + kwalifikacja WorldSkills Poland - liderzy branż 2022;

👑 Iza Niewdzięczna: propozycja współpracy + Staż w Japonii + wyróżnienie design 👘 + wyróżnienie Chef + wyróżnienie event;

👑 Weronika Roczniewska: propozycja współpracy + Staż w Japonii + wyróżnienie język


Najlepsze / Najlepiej wspierające szkoły hotelarskie w Polsce by #Hotelmania

III - Zespół Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności

II - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika

I - Zespół Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni


Wszystkie szkoły otrzymują propozycję przyjęcia Patronatu Hotelmania, tj:

- przygotowanie brandowanej wg projektu Hotelmania pracowni dydaktycznej;

- pierwszeństwo w uzyskaniu benefitów płynących ze współpracy i partnerstw Hotelmania w zakresie rozwoju zawodowego uczniów, nauczycieli oraz technologii;

- pierwszeństwo w możliwości pozyskania środków na dodatkowe działania wspierające rozwój zawodowy uczniów, pochodzące ze sprzedaży produktów Hotelmania (lub możliwość decydowania o cesji tego benefitu).Wszystkie relacje świata: https://meeting15.com/


Krótka relacja z wieczoru finałowego stworzona dzięki wsparciu FREENOW: https://youtu.be/T4luK0Xf6_U


Jak możesz wesprzeć działalność Hotelmania:


Napisz milosz@hotelmania.pl lub dołącz do innych naszych mediów:
74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


bottom of page