top of page

Powstaje katalog dobrych praktyk hotelarskichCzy polskie hotele kierują się ideą zrównoważonego rozwoju? Co robią, by być bardziej ekologicznymi, propracowniczymi i zaangażowanymi w sprawy społeczne firmami? O tym przekonamy się już niebawem, a to za sprawą katalogu dobrych praktyk branży hotelarskiej.


CSR W HOTELU to pierwsza taka publikacja w całości poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Coraz więcej konsumentów wybierając cel swojej podróży kieruje się tym, czy obiekt hotelowy podejmuje zrównoważone praktyki. Oczywiście większa przychylność gości nie powinna tu być jedynym bodźcem dla hotelarzy. Zrównoważony rozwój w każdym przedsiębiorstwie musi stać się częścią strategii i filozofii. Jak to jednak zrobić zwłaszcza, że tematyka ta jest rozbudowana, a hotelarze nie zawsze dysponują wiedzą i doświadczeniem w tym aspekcie? Podpowiedzią dla nich ma być katalog CSR W HOTELU. Za jego przygotowanie odpowiadają dwie ekspertki od kilku lat związane z branżą hotelarską: Agata Delmaczyńska, Green Officer Hotelarz oraz Magdalena Fularska-Pacholczak, Markowyhotel.pl.


Katalog będzie nie tylko zbiorem dobrych hotelarskich praktyk, ale również źródłem inspiracji do działania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Publikacja będzie także wymianą wiedzy między hotelarzami a dostawcami, którzy w tym wydaniu przedstawią swoje konkretne propozycje na zrównoważone produkty i usługi. Nie zabraknie wypowiedzi ekspertów ze świata nauki i biznesu.


Hotelarze zainteresowani inicjatywy mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 14 kwietnia przez stronę www.csrwhotelu.pl


Do akcji przyłączyli się już pierwsi partnerzy: Higiena Serwis, Dibella, Kinnarps Polska, UNEP/GRID Warszawa, Climate Leadership, INNOWO Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, A propos Wioletta Fabrycka, Forest Stewardship Council (FSC), I helped make my world better today, Stowarzyszenie Hotelmania. Patronatem medialnym katalog objęli: Hotel Management, Horeca Business Club, Polish Hoteliers, SPAeden, ecoekonomia.pl, TerazŚrodowisko.pl.


113 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page