top of page

Wawel Queen Hotel

Hotel Wawel Queen- Historia połączona z nowoczesnym designem

ul. Straszewskiego 12, 31-101 Kraków

+48 12 314 90 30

Wawel Queen Hotel

Nowy, butikowy Hotel Wawel Queen**** położony jest w samym sercu Krakowa u podnóża Wzgórza Wawelskiego. Od Zamku Królewskiego i głównych atrakcji Starego Miasta dzieli go jedynie kilka kroków. Naszym Gościom proponujemy 49 przestronnych, komfortowych pokoi typu Classic, Superior oraz Family urządzonych w ciepłym, przytulnym i nowoczesnym stylu. Hotel Wawel Queen to idealny wybór dla gości turystycznie odwiedzających Kraków z rodziną, a także dla tych podróżujących w celach służbowych. W naszej ofercie znajdują się również klimatyzowane, kompleksowo wyposażone sale konferencyjne, zapewniając możliwość organizacji kameralnych spotkań biznesowych na najwyższym poziomie. W lobby bar "Snack Cafe" serwujemy wyśmienitą, wielosmakową kawę oraz słodkie i słone przekąski. Szef Kuchni zaprasza na bogate śniadania w formie “live cooking” oraz do organizacji kameralnych imprez okolicznościowych i firmowych w nowym projekcie restauracji na wyłączność.
W Hotelu Wawel Queen historia łączy się z nowoczesnym designem. Zlokalizowany w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy zlokalizowanej na ul. Straszewskiego tuż obok Plant i Wawelu został urządzony w sposób nowoczesny i funkcjonalny. Z szacunku do lokalizacji i z uwagi na wartość historyczną budynku pełen jest historyzujących detali w postaci sztukaterii ściennej.
Na parterze i pierwszym piętrze zostały wykorzystane oryginalne odrestaurowane drewniane belki, które pełniły w budynku funkcję konstrukcyjną.
Detale historyczne zdobią również sień wejściową i klatkę schodową. Zostały wykorzystane oryginalne ozdobne kafle w formie dywaników na posadzce, odtworzono oryginalne zdobienia ścienne, drewniane schody oraz balustradę.
Głównym założeniem projektowym było kolorystyczne zróżnicowanie poszczególnych pięter. Graficznym motywem przewodnim jest portret kobiety w różnych odsłonach. Specjalnie na potrzeby tego projektu artystka – Katarzyna Góralczyk, przygotowała serię unikatowych portretów. Wśród nich prym wiedzie portret Królowej, nawiązujący bezpośrednio do nazwy i lokalizacji hotelu.
Motywem przewodnim nadającym charakter wnętrzom jest portret kobiety w różnych odsłonach. Specjalnie dla tego projektu artystka Katarzyna Góralczyk przygotowała serię portretów wśród których prym wiedzie portret Królowej nawiązujący bezpośrednio do nazwy i lokalizacji hotelu.
Część reprezentacyjną hotelu stanowi obszerne lounge z recepcją, w którym gra światła, kontrastowe kolory oraz obszerne eleganckie kanapy i fotele tworzą przyjazną dla odbiorcy całość.
Wymiary i pojemność sal:
Sala restauracyjna: 25m2
Wspólny stół: 20, Stoliki 2-3 osobowe: 35
Sala Patio: 26 m2
Teatr: 26, Wspólny stół: 20, Układ szkolny: 9, Podkowa: 15
Sala klubowa: 24 m2
Układ kameralny- fotele i sofa w stylu Chesterfield dla max 8 osób
Sala kameralna: 9 m2
Wspólny stół: 6 osób

zniżka dla członków grupy: 

akceptacja bonu turystycznego

wymiana voucherowa

15

%

true

true

więcej:

bottom of page