top of page

Pałac Kłanino

Malowniczy Pałac z XVII wieku położony niedaleko Morza Bałtyckiego.

Pałacowa 7, 84-107 Kłanino, Polska

+48 58 774 58 58

Palac Klanino

Pałac Kłanino był od wieków miejscem odpoczynku dla najzacniejszych obywateli w naszym regionie.
Ten przepiękny majątek rodowy należał do Kłanickich, Klińskich, Lobudzkich, Łątowskich, Janowskich, Ustarbowskich i na końcu do niemieckiej rodziny von Grass.
Największą atrakcją Pałacu Kłanino jest odrestaurowane, najprawdopodobniej jedno z pięciu zachowanych na świecie, wnętrze sieni gdańskiej z przełomu XVII i XVIII wieku z charakterystycznymi, bogato zdobionymi schodami, kominkiem oraz barokową gdańską szafą.
Klatka schodowa pochodzi z gdańskiej kamienicy przy ulicy Piwnej 8 (dawniej Jopengasse 8), w której od 1777 r. jej ówczesny właściciel Daniel Ludwig Wedel prowadził znaną drukarnię.
Ściany kominka oraz przyległej do sieni gdańskiej klatki schodowej prowadzącej do piwnic są zdobione kaflami z Delft z XVII wieku.
Wnętrza hotelowych pokoi stylistyką oraz wyposażeniem nawiązują do historycznego charakteru rezydencji.
Obok pałacu znajduje się ponad 2 ha park z licznymi pomnikami przyrody oraz rzadkimi okazami drzew m.in. żywotnikiem japońskim, miłorzębem dwuklapowym, cyprysikami czy świerkiem kaukaskim. Park jest pozostałością po rodzinie von Grass (1838-1945). W tym okresie powstała także do dziś zachowana aleja lipowa prowadząca przez XIX-wieczną bramę do rezydencji.

zniżka dla członków grupy: 

akceptacja bonu turystycznego

wymiana voucherowa

%

true

true

więcej:

bottom of page