top of page

Hotel Krasicki History & SPA

HOTEL KRASICKI **** GOŚCI OD WIEKÓW

Plac Zamkowy 1/7; 11-100 Lidzbark Warmiński

+48 89 537 17 00

Hotel Krasicki History & SPA

W centrum Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego mianem „Perły Warmii” wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecza - Zamek Biskupów Warmińskich wraz z Przedzamczem.
Obecnie w Zamku mieści się Muzeum, a na Przedzamczu piękny Hotel Krasicki****.

Hotel oferuje 250 miejsc noclegowych w 122 gotyckich i barokowych pokojach oraz apartamentach, które nawiązują do pierwotnej estetyki. Surowy, klimatyczny, ceglany gotyk i elegancki, chociaż nie pełen przepychu barok tworzą magiczne, przesiąknięte historią miejsce. To tu debatowali, bawili się, pili wykwintne wino Zygmunt III Waza, carewicz Paweł I Romanow, Ignacy Krasicki, August II Mocny. Patronem Hotelu jest wybitny poeta i prozaik, mecenas sztuki, kolekcjoner, miłośnik ogrodów – Ignacy Krasicki. Jego osoba daje doskonały przykład łączenia klasy i wyrafinowania z panującą przyjazną, domową wręcz atmosferą.

W Hotelu Krasicki Goście mogą delektować się kuchnią Szefa Krzysztofa Mazurka, rejsami gondolą, spotkaniami z astronomem czy zaciszem Biblioteki.
Szczególnie cenionym miejscem jest SPA Św. Katarzyny połączone ze Strefą Wellness. SPA oferuje bogaty wachlarz usług. Oddając się w ręce najlepszych specjalistów kosmetologów i fizjoterapeutów można poczuć się wyjątkowo. Relaks w Bibliotece to doskonały sposób na to aby się wyciszyć i móc w spokoju obcować z bogatym księgozbiorem. Aktywni wybiorą rejsy gondolami czy spływy kajakowe rzeką Łyną. Polecamy również spacery w pobliskim Parku Uzdrowiskowym Doliny rzeki Symsarny.
Całości dopełnia autorska, ubrana w sezonowe warzywa i owoce kuchnia wspomnianego Krzysztofa Mazurka. Łączy ona w sobie polskie i warmińskie tradycje z nowoczesnymi technikami kulinarnymi. I smakuje, jak domowa.

Hasło Hotelu najlepiej oddaje panującą w nim atmosferę – GOŚCI OD WIEKÓW.

zniżka dla członków grupy: 

akceptacja bonu turystycznego

wymiana voucherowa

%

true

true

więcej:

bottom of page