top of page

Dwunaste urodziny społeczności Polish Hoteliers
Dokładnie 12 lat temu, 22.11.2011 została założona nasza grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/polishhoteliers. Początkowo dla zabawy dodałem znajomych hotelarzy, potem pocztą pantoflową i marketingiem szeptanym szła informacja o miejscu, gdzie każdy hotelarz może za darmo dowiedzieć się od swoich kolegów wielu rzeczy na temat prowadzenia hotelu, poznać tajniki pracy w naszej branży.

Wiadomość o grupie była przekazywana na szkoleniach branżowych, oprócz hotelarzy zaczęli dołączać uczniowie, nauczyciele, dostawcy i inne osoby związane z branżą HoReCa.

Podczas pandemijnego lockdownu było to główne miejsce, gdzie koncentrowało się codzienneycie polskich hotelarzy, gdzie razem szukaliśmy sposobów i dzieliliśmy się pomysłami na przetrwanie naszych biznesów hotelarskich.


Grupa obecnie skupia 11,5 tysiąca wyselekcjonowanych osób, w około 80% są to pracownicy, dyrektorzy i właściciele obiektów noclegowych.

Każdy kandydat musi podać nazwę obiektu, bądź inny związek z branżą oraz zaakceptować regulamin. Bez tego nowi członkowie nie są przyjmowani. Gdybyśmy działali inaczej - członków (w tym wiele martwych dusz) byłoby o wiele więcej. Ale stawiamy na jakość a nie na ilość.


Po 9 latach pracy pro bono dla grupy (a było to m.in. akceptowanie i segregowanie aplikacji członkowskich, ustalanie reguł grupy na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród członków, akceptowanie postów, moderowanie dyskusji - gaszenie pożarów kiedy wybuchały spory), idąc za głosem członków zbudowałem portal Polish Hoteliers ( https://www.polishhoteliers.pl ), gdzie można znaleźć zarówno wpisy reklamowe hoteli, dostawców, jak i ogłoszenia o pracy w hotelarstwie, czy inne artykuły w bazie wiedzy.


Poza samą grupą istnieją projekty - satelity, czyli fanpage Polish Hoteliers - Jobs - oferty pracy, Polish Hoteliers - portal, profil firmowy Polish Hoteliers na Linkedinie , a także grupa Polish Hoteliers na Linkedinie.


Sama dyskusja w grupie jest zarządzana przeze mnie i dwóch moderatorów - Kamil Maroszek i Piotr Warzyński. Dziękuję panowie za wsparcie!.


Projekt Polish Hoteliers zawsze kierował się i będzie kierować się zasadą, że hotelarze mogą z jego zasobów korzystać gratis. Jako patroni pojawiamy się i wspieramy wydarzenia branżowe, takie jak m.in. Hotel Marketing Conference; Hotel Meeting, Kongres Hotel Management, eventy Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - IGHP czy Be My Guest - Hotelmania Community & Events.


Mam nadzieję, że nadal będziemy mogli integrować polskie środowisko hotelarskie, jako największa i najaktywniejsza branżowa grupa dyskusyjna dla hotelarzy w Polsce, a według mojego researchu także i w Europie!


Wszystkim Wam - członkom życzę w imieniu swoim i moderatorów - Have a nice stay w tym miejscu i w naszej społeczności :)


Wszystkiego najlepszego dla nas wszystkich w dniu urodzin grupy! 🎉🎊🍾


17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page